Proč číst eMontanu?
- Publikujeme články a videa o lezení a dobrodružství, které vznikly výhradně pro nás.
- Věříme, že psát poctivě o pozitivních věcech má smysl. Ctíme fakta a snažíme se nepřekrucovat realitu.
- Myslíme si, že méně je někdy více. Z rychlovarné konvice ti články lít nechceme.
- Zajímají nás i „malé“ příběhy. Každý z nás je jedinečný.
- Sdílíme pět hodnot sesterského časopisu Montana (*1966 jako Hotejl), zároveň nejsme jeho digitální kopie:
1. Věříme si mezi sebou. „Vylezl jsi první 8A a nemáš video? Gratulace!“
2. V tradičních pískovcových oblastech nepoužíváme magnézium a lezeme po suché skále.
3. Tykáme si – jako rovný s rovným.
4. Chováme se venku tak, aby skály a jejich okolí zůstalo ve stejném nebo lepším stavu pro další generace.
5. Respektujeme druhé lezce, třeba tím, že nešlapeme na jejich lano.
- Nekrademe fotky (i když je to v Česku běžné a autor na to většinou nepřijde).
- Nepracujeme s „cookies“ a IP adresami svých čtenářů.
- Máme rádi češtinu (přestože ji nepoužíváme ve spisovné formě) a rozlišujeme významy zdolat a vylézt. Na eMontaně se hora nebo skála nedá zdolat, ale pouze vylézt. Smiř se s tím.
- Nechceme svrchovaně kázat a poučovat davy, na základě výsledku uskutečněné ankety (89 % pro) čtenářům tykáme. Jako rovný s rovným.
Dopisy eMontaně
Moc díky za super články a videa během roku!
Letošní kalendář už desátý měsíc visí doma u rodičů v Českém ráji a pod stromeček letos zase dostanou nový.
Pár postřehů k současnému kalendáři.
1) Má matka prý po počátečních rozpacích bere kalendář na milost, ale toho „zrzavýho Němce by tam už měsíc mít nemusela“.
2) Mám zakázáno lézt v Adršpachu.
3) V říjnu jsem strávil nějaký čas u rodičů. Postřehl jsem, že vždy, když maminka prochází chodbou, kde kalendář visí, zadívá se dlouze na Špeka na říjnové fotce. Mám taky dojem, že otec na něj už začíná žárlit.
předně bych vám chtěl poděkovat za už tradičně kvalitní žurnalistiku z dálav, kopců a skal. Nevím, jestli to letos bylo množstvím zajímavých článků, nebo pěkným počasím (případně kombinací), ale mám na dlouhé zimní večery celou řadu restů, na které se obzvlášť těším.
Letošní kalendář nás hodně bavil, fantastická je už úvodní fotka (mimochodem – nedala by se někde sehnat v nějakém slušném rozlišení?), ale musím přiznat, že jsem se zasekli na říjnovém Špekovi. Nejspíš nám bude na zdi čistit rourák ještě pár měsíců, protože to je neskutečná momentka, která neomrzí.
Poprosil bych vás o dva kalendáře 2021 s vyzvednutím na OFFě. Ideální by bylo se dvěma dálničkama.
Ať se vám daří.
Děkuji za veškerou práci i tvorbu, kterou pro nás vytváříte! Nádherné kalendáře, skvělé články na Vašem webu, perfektní videa “Příběhy cest”, tištěný časopis a další…
Líbí se mi, že v dnešní době ještě někdo dělá opravdu to, co miluje! A především to dělá srdcem a s vášní! Sám se již mnoho let hledám v pracovní sféře, tak vím, o čem mluvím. Jsem zapálený sportovec, lezec, milovník přírody, pohybu a těší mně, když od Vás čtu to, co čtu.
Kalendář objednávám 1x pro sebe v plné palbě a 1x pro svého kamaráda, který se dal před třemi měsíci také na lezení a má nyní velkou motivaci shodit ze svých aktuálních 104 kg, aby si mohl pohyb užívat opravdu na maximum!
Sice nejsme zrovna pískaři, ale kdykoliv se na písky podaří vyrazit, tak jsme vždy učarování a okouzleni!
Your channel is an absolute gold mine for climbing videos. I’ve never felt inspired to go climb abroad until I found this channel. What an interesting bunch of characters climb the Czech sandstone towers too. It would be great to hear what they have to say. If only there were more English subtitles, it would be perfect!
(Anglické titulky od roku 2018 přidáváme do všech nových Příběhů cest, pozn. red.)
prvně děkuji za Vaše super články a videa (diagnóza „furt čumí na eMontanu, kdy zase bude něco nového“). Rád bych si objednal dvě trička dámské vel. S a pánské velikost M.
Děkuji.
Jo, a co Alešák, už nepíše? Chápu, že to zdržuje od lezení? Ty jeho články obzvlášť zbožňuji.
(S Alešákem připravujeme speciální lezecko-gastronomickou rubriku na rok 2021, tak se můžeš těšit, pozn. red.)
(V reakci na „Slunovrat“, pozn. red.)
s obrovskou chutí čtu vaše články a smekám klobouk před vaším kolektivním dílem. Narazil jsem na drobnou nepřesnost v článku o českých horských chatách v Alpách – Slovensko planinarsko društvo není slovenský, nýbrž slovinský horosvaz. Často se to plete. Kvalita vašich textů je natolik vysoká, že by to podle mého stálo za to opravit.
Mějte se krásně a přeju hodně zdaru!
Adam Blažej
(Opraveno. Děkujeme, pozn. red.)
teď jsem se vrátil od táty a obdivovali jsme Váš kalendář. Fakt príma fotky i komentáře. Ale jak mám lezení rád, tak s nikým v těch širočinách bych tedy neměnil. (směje se)
Jinak – mluvili jsme znovu o dalších možnostech s videem, vyprávěním, Valdštejnem, sponzorech, kolik starých kámošů s tím navštívit atd. No, a světe div se, táta, který dva měsíce byl (pochopitelně) samé: „Ach jo,“ apod., to z ničeho nic shrnul slovy: „Já tady chci být ještě několik let“ – kolik možného dobrého toho najednou vidí před sebou. A pak že živá voda existuje jen v pohádkách!
Ještě jednou díky!
Krásné povídání s Čadisem mě vyprovokovalo k hledání zapadlého artefaktu (viz foto) Naslepo jsem tenkrát vyrazil z Brna busem do Vídně na svěťák… V tašce pití a svačiny, v kapse ani šilink. V akreditačním středisku jsem za pomoci výtisku Montany přesvědčil pořadatele o své novinářské odbornosti a jako
VIP návštěvník prožil neskutečné závody ve společnosti tehdejších lezeckých hvězd.Sedět vedle Legranda, Godoffa, Moona, Lynn Hill, Isabelle Patissier, Luisi Jovane, kteří po odlezení zasedli mezi novináře, to bylo jako v lezeckém ráji. (směje se)
Zároveň baštim všecky články natožpak videa Příběhy cest, která znám zpaměti a stejně mě neomrzí, ani když na ně koukám po 150té. Proto bych rád jeden kalendář v plné palbě za 550,- i s nálepkou a bylo-li by možno (a skladem) i dva za 350,- (rozuměj, peníze si bohužel netisknu a dotace taky nečerpám) (směje se). Ale kdyby byly tři moc, tak alespoň ten jeden s nálepkou a kluci dostanou místo kalendáře šťouchadlo že zároháku. (směje se)
Mějte se v redakci všichni famfárově a pokračujte dál v tom co děláte – jde vám to skvěle a má to smysl! Čau.
Mam ho pro sebe, pod větev. (směje se)
Těším se jak sviňa! Pověsím si ho rovnou všude po všech stěnách!
Tak posílejte symboly. Žena ho zaplatí.
Jste skvělí!
Horám zdar!
___________________
Kalendář už mám doma a podivám se do něj až pod stromkem. Pomůže mi přečkat zimu. (směje se)
Ať se Vám moc daří!
A jak teď začalo to listopadový slizko, kdy už není hezky (třeba na písek) a ještě není sníh (třeba na běžky) a vidle do toho hází i tma, tak sem přečetl dost věcí který jste vykulili třeba už v létě a úplně mě rozebraly. Něco mě pohladilo, něco mě nabudilo.
Hlavně ale, právě díky tomu že to máte vesměs dlouhý, to člověka fakt „vytrhne“ z toho klipovitýho světa a zapůsobí to dovnitř nikoliv jen povrchově. A to se fakt cení! (směje se)
Zaplatím za něj rád plných 550 korun, protože už nejsem student a vaše články mě drží „nad vodou“, když tvrdnu v kanclu, místo abych byl venku na skalách.
Moc a moc vám fandím, každý članek a každé video eMontany mi beré dech – nejen proto, že většinou popisují pro mně nepředstavitelný lezecký výkon, ale hlavně proto, jak kvalitně jsou proprácovaní, jakou hezkou češtinu použiváte, jake krasné zaběry přirody a rádosti z lezení, vítěztví nad sebou a svými slábosti ukazujete. Je to vždý estetický zažítek i pro mně, nehledě na to, že češtína není mým rodným jazýkem.
S lezením jsme s manželem začálí tento rok, on ve čtřicati, ja o něco ale ne o moc míń. Preska u kotníku je pro nás kolik krat nevyřešitelný problem a šestková cestá – vrchol uspěchu, nad kterym pokaždé musíme tvrdě makát přes bolestí v rukou a strách. Tím silnějí jsou zážítky z vašich povídání o vynikajícich lézcich z celého světa, o tradicích českého písku, o lézení za doby kamené (čti komunistické) i o tom, jak lezení spojuje svět a dělá ho určitě lepším místem. Teda rozhodně pro ty, kdo lezení propádl i v našém věku a kdo nehledě na naročnou prácí a spolú s malými dětí se za každou cenu snaží o tu další pětku nebo šestku a doufá, že jednou pujde i Doga lehce a s usměvem, jak ji vylézla holka v mém nejoblíbenejším videu od vás.
Jedíné co mí občás mrzí je když vidím anonce nového uměleckeho dílu od emontany na facebooku v pondělí ráno, když ja zrovná mám největší nával v prací u musím to něják přežít do večéra kdy už si to v klídu budu moct opravdu užít. (směje se)
Chtěla bých vás podporovát i dál, takže když vám bude chýbět nějaka ta částka na další užásný pohovór nebo zaznám, a budéte vědet, že může z toho byt krásný materiál, tak určitě dejte vědet – udělám, co mužú.
Za chyby se omlouvam, težko se vejdou emoce do cizího jazýka a ještě jednou moc děkují za dopís s nálepkami.
Už mám cvaknuto! (směje se)
“Not sure if you noticed but I got your article about Dean the night before I soloed the Freerider. It was a lot for me to think about. It was a really good time for me to think about Dean and everything he did in the Valley. Not that everything Ivo says in that article is strictly true… but it was nice for me to read it all. Like seeing old friends.”
Výborný rozhovor s velkým Synem svého táty! Gratuluju!
skláním se před vaším článkem Máš na míň. Asi nejlepší čtení, co jsem za hóóódně dlouhou dobu četl. Fakt moc dobrý, krásně napsaný hluboký zamyšlení.
Díky!
Přeji pěkný večer.
(Pravda, z tohoto regionu Příběh cesty ještě nemáme. S Mirkem jsme v kontaktu, pozn. red.)
(David nakonec připravil nějaké otázky a vznikl z toho narozeninový rozhovor, pozn. red.)
Máte svou tvář, jinou než ostatní „net-media“, a to je supr.
I‘ve looked over eMontana and was surprised about the good quality of the different articles. The articles are never superficial and allow a deeper look from different ankles onto interesting points of climbing history, theory or personalties. Great!!!
Děláte pracovní den pro mou hlavu zaseklou v přírodě krásnější a hned má člověk pocit, že i ten vzduch je takovej nějakej . . . sytější a lepší.
A vizuálně? Oko si pomlaskává.
Takže dík a buďte dobří. (směje se)
Mamku by velmi potěšilo, kdyby mohla dávnému kamarádovi poslat vzkaz. Už je to příliš mnoho let, co se neviděli, ale třeba by se mohlo povést, že by se potěšil i další člověk, nejen ta moje malá milá maminka. (Po tom, co táta zůstal na Mt Blancu, maminka jezdila do skal čím dál méně, pak jsme se zabydlely v Praze… Mnoho bolesti, málo času, asi i peněz, strach o mne, jsem prý po tátovi… Kdo ví, tak jsem se trochu od skal a mnoha kamarádů pak vzdálila, ale srdcem nikdy.) Mohli byste nám, prosím, na něj, na Herberta, dát nějaké spojení? Děkuji, děkujeme. A užívejte si na světě a pevné zdraví a hodně štěstí přeju.
(Kontakt jsme Lucce poskytli, pozn. red.)
Fascinuje mě zejména text. V tom jste jedineční. A je úplně jedno, zda lezeckému slangu člověk rozumí nebo ne. O to víc člověka chytá za srdce, když ví, o čem například Alešák píše.
Děkuji a přeji, ať se Vám ve všem daří!
Fandím vám! Zařaďte mě prosím do newsletteru, který doufám bude!
Všechno dobré a díky za vaši práci.
“Awesome articles! They go much deeper than typical “did a 9a in a day” stuff. It’s about the mindset, the core of every climber. And its bridging old school dangerous adventure climbing with more recent developments. Especially recommended for those climbing trad, e.g. in Saxon Switzerland. Good luck, you deserve much more readers!”
Vinšuju pohodové svátky a milý rok 2018 a roky následné.
(Článek o Sylvě jsme o několik měsíců později úspěšně vydali, pozn. red.)
Moc pěkný jak graficky, myšlenkou, obsahem i vtipností a originalitou článků. Článek „Vlasta – číslo o ženách” je fakt parádní, hezká úvaha i fotky.
Jen tak dál!
Díky za nejlepší lezeckej web!
Tak jsem se po čase podíval, co je nového na vašem webu a koukám, cesta, kterou znám. Oblíbená rozlézací cesta a musím říct, že mě trochu zklamalo video. Čekal jsem, že uvidím, jak leze klíčové místo, ovšem zrovna ta pasáž je zrychlená! A pak jsem se taky trochu utvrdil v tom, jak lze snadno měnit obraz světa …. na konci videa jsou záběry opět ze začátku cesty (mračí se), uznávám, že je to asi vizuálně zajímavější než traviny v závěru, ale trochu to mate.
Na závěr bych rád poznamenal, že v knize Sbohem sedmikrásky je název cesty „Papala Lulu“ vysvětlován bez stopařky a že o „Hradní spáře“ po vlastním mluvil Dušan „Stoupa“ Janák už cca před deseti lety. Jakože nápad na zrovna tuto cestu bych, až k přelezu jednou dojde, připsal spíš jemu.
Jinak ovšem děkuji a chválím.
V některých článcích “200 slov” – např. ten poslední od Pepy Horáka – máte špatně interpunkci. Nespisovná čeština má svoje opodstatnění a stylisticky se leckde hodí. Interpunkce ale podle mého názoru prostě nemá dobrou nespisovnou variantu. Píšou to špatně všude všichni, ale když je to web “o hov.ech”, tak je mi už jedno, že taky kazí jazyk. U bezva počinů, jako je eMontana, mě to mrzí. Většina lidí to dnes bohužel nerozezná, ale to neznamená, že by se jazyk neměl udržovat na nějaké úrovni. (Jsem trochu nácek, uznávám.)
Držím palce, ať máte dost chuti a energie pokračovat!
Zdraví lajnerka Kačka
(Opravujeme zmíněné chyby a děkujeme, redakce)
I díky článkům na vašem webu si to víc uvědomuji a měním se, a to k lepšímu, teda alespoň já to tak cítím. (směje se) V současné době je trendy být „busy“ – nestíhám, mám toho moc atd. Jít jen tak ven do přírody, to je přece divné, teda pokud to není se sporttesterem. Je to celkem smutný, tím spíše, že je to společensky uznáváno a propagováno. Vy jdete proti proudu a toho si vážím.
Věřím, že tím, co děláte, zbavíte i někoho dalšího okovů výkonu a někdy ho uvidíte, jak místo práce sedí někde na šutru a čumí do krajiny a užívá si toho opojného TEĎ. Díky!
Taky bych chtěl dát velkej palec nahoru pravidelné rubrice o lezení na písku od Alešáka (jeho metafory jsou úsměvný, i když někdy by jimi mohl více šetřit). Moc díky!
Proto beru i tu výzvu na příspěvek a až začnu zase hákovat, tak vám přispěju. Teď jsem na hraně a blíží se zima.
Výborný archivní fotky a vzpomínky a zapadlý věci. Kolikrát nějakou starou věcí inspirujete a já pak hledám dál.
Držím pěsti nekomerčním věcem a projektům, jsou dělaný srdcem a uměj za něj chytit. Tak si udělám kolečko na internetu, kouknu na eMontanu, na kagot, na lezec – pěkně retro vzhled stánek (směje se), na lezecký a adventure videa na youtube a hlavně jdu ven. Proto to vlastně píšu, že jdu ven a kolikrát by se do báglu hezký čtení vytištěný na papíře šiklo. To je ale asi blbost, že eMontana byla na papíře, že? Tu bych si koupil. Jo, nebo si koupim tiskárnu a články si vytisknu, to by taky šlo.
Vono dělat dneska něco z lásky je takovej anachronismus, bohužel. Každej čumí, kde by na čem vydělal a co zpeněžil. Pak prodává naprostý pí*oviny, kerý nikdo nechce a ještě je nervní, že mu to nesype. Stačí ale dělat věci s láskou bez myšlenek na prachy a voni se jak zázrakem najdou lidi, co by za to byli vochotný i zacálovat. To ale skoro nikdo nepobírá hlavou, protože má místo mozku podělanou kasičku a voči jak ten starej kačer Skrblík, jak se mu tam točej ty doláče….
Možná jsem proto chudej, že za všim nevidim prachy. Ale sem šťastnej a hlavně šťastnej, když někde dám pokec s někym, kdo je stejnej.
Tak dál dělejte věci z lásky, udělaj radost vám, udělaj radost těm vnímavejm vokolo a přežijou. Věci dělaný s láskou vždycky přežijou. Chcípe to, co je dělaný pro prachy. Stačí, aby to už nekapalo tolik a šlus, konec a chcípne to jak tučňák na poušti.
Hodně štěstí, dobrejch témat a zajímavejch rozhovorů s inspirativníma lidma.
Vydržte existovat, čtete se dobře.
PODPORA
Narozeninové tričko
eMontaně bylo v dubnu pět let. Rozhodli jsme se, že si uděláme radost a oslavíme tohle výročí naším prvním tričkem. Poptávání po něm skončilo 15. 6. 2020.
Jaké jsou jeho skryté významy?
Čti rozhovor s grafikem Ondřejem Horáčkem.

Přispěvatelská samolepka – dálnička do auta
Už jsme tu pro tebe pět let. Loni jsme investovali spoustu peněz do nového webu a teď už zase šlapeme do obsahu. Věř, že nepracujeme se surovinami z Polska nebo Číny – materiály osobně vytváříme drahou technikou. Pokud nám chceš přispět, učiň tak prosím „dálničkou“. Tímhle kouskem papíru a lepidla podpoříš eMontanu v přípravě původních článků, rozhovorů a videí. Vedle příjmů z inzerce závisí eMontana na štědrosti svých čtenářů.
JAK CVAKNOUT?
Pokud chceš ocenit naši práci na článcích a potěší tě, když budeme pokračovat, zvaž prosím dobrovolný příspěvek na účet

670100-2212654881/6210
Libovolná suma udělá radost.
Pokud nám věnuješ více než 350 Kč:
1. Pošleme ti poštou jako dárek dvě samolepky – dálničku vlepíš na zadní sklo zevnitř auta. Dále dostaneš klasickou barevnou samolepku (tyto pískovcové dravce). Do popisu platby prosím napiš poštovní adresu a kterou samolepku máme poslat.
2. Zapíšeme tvoje jméno do „vrcholovky” níže.
3. Podpoříš tým lidí, kteří obsah připravují. Dělají to pro tebe a celou lezeckou komunitu.

– Seznam podporovatelů pro rok 2021 – co měli sílu a morál přispět
1. KAREL VAŠEK
2. MARTIN KOŠNER
3. JOSEF JURKO
4. TOMÁŠ KLOS
5. ELIŠKA JAGOŠOVÁ
6. KLÁRA RŮTOVÁ
7. VÁCLAV HUSÁK
8. FILIP MUSÁLEK
9. MICHAL ONDRUŠ
10. PETR KRŮTEK
11. PAVLA SVOBODOVÁ
12. ROMAN CHLUP
13. MILAN BRICH
14. ADAM WANĚK
15. JANA RYBIČKOVÁ
16. VIOLA KOSÍKOVÁ
17. DANIEL MARCÍNEK
18. MICHAL BALÁŽ
19. LUKÁŠ KLINGORA
20. MARTIN JÍCHA
21. JAKUB NOSEK
22. ŠTĚPÁN BUŠEK
23. PETR KLUSÁČEK
24. TOMÁŠ TUREK
25. PETR MATULA
26. KATEŘINA PÍRKOVÁ
27. JINDŘICH MAHEL
28. IRENA JEŘÁBKOVÁ
29. JIRKA ŠVÁCHA
30. DAVID EISLER
31. JIŘÍ BINDER
32. LENKA BREJCHOVÁ
33. ELIŠKA ŠORMOVÁ
34. JAN TAUCHMAN
35. STANISLAV HROUDA
36. MILAN SUCHÁNEK
37. JAN SVOBODA
38. PETRA JIRKOVSKÁ
39. MICHAL MAKUŠA
40. ROMAN MAROUŠEK
41. MARTIN VESELÝ
42. ALEŠ VOJTA
43. RADIM PELANT
44. PETR KOLÁŘ
45. JANA MATOUŠKOVÁ
46. JIŘÍ TAUCHMAN
47. IVO WONDRÁČEK
48. DAVID MÜLLER
49. JINDŘICH CINCIBUCH
50. EDITA MOTYČÁKOVÁ
51. RICHARD VONDRÁČEK
52. JAN ALBRECHT
53. MARTIN JANDA
54. PETRA HOLCOVÁ
55. JIŘÍ ŠŤASTNÝ
56. JIŘÍ ČERNOHOUS
57. TEZERA DVOŘÁČKOVÁ
58. JEANNETTE SYNKOVÁ
59. ŠIMON SCHIERREICH
60. TEREZA BAXOVÁ
61. JAN NOVÁK
62. PETR VOMÁČKA
63. VÁCLAV ČÍŽEK
64. JAN MANDÍK
65. ONDŘEJ KRÁČALÍK
66. KATKA SMÍŠKOVÁ
67. TEREZA MĚŘIČKOVÁ
68. MATYÁŠ KOLMISTR
69. JINDRA GULT
70. BARBORA VOPALECKÁ
71. LUDVÍK HÁJEK
72. MARKÉTA POLOCHOVÁ
73. MIROSLAV KRÁL
74. LENKA DOSTÁLOVÁ
75. JAROMÍR VARHANÍK
76. PAVEL ŠVEHLA
77. MATOUŠ BORECKÝ
78. VIOLA SKALICKÁ
79. PAVEL VEVERKA
80. HONZA KREJČÍ
81. JAKUB ANTOŠ
82. TOMÁŠ ATOM
83. TEREZA SEKYROVÁ
84. JIŘÍ JEŽEK
85. HANA DOLEŽALOVÁ
86. TOMÁŠ ZÁZVORKA
87. ZDENĚK MATĚJKA
88. ALČA ČEPELKOVÁ
89. NELA EFLEROVÁ
90. VLASTIMIL DANĚK
91. MIŠO ŽILKA
92. VLÁĎA MAREK
93. TOMÁŠ KOZOHORSKÝ
94. FILIP BAROŠ
95. FILIP VANĚK
96. MAREK POLÁK
97. MILOŠ HATÁK
98. MICHAL ŽIGA
99. TAMARA BUGANSKÁ
100. LADISLAV REJMAN
101. ROBERT BACKES
102. MICHAELA NOVÁKOVÁ
103. PETR KALKUS
104. JOSEF ZBOŘIL
105. SYLVA KOVÁŘOVÁ
106. JAROSLAV TICHÝ
107. TOMÁŠ SHÁNĚL
108. JOSEF VILIMOVSKÝ
109. PETR DOBROVSKÝ
110. JOSEF KOUDELKA
111. ZUZANA NEJEDLOVÁ
112. RADEK BRUCKNER
113. ADAM HRUBÝ
114. JAN ŘEZNÍČEK
115. PAVLÍNA MULLEROVÁ
116. JANA SLABÁ
117. JAKUB ILLNER
118. ADÉLA PLÁTKOVÁ
119. NIKOLA ORTOVÁ
120. PAVLÍNA KLUCKÁ
121. MICHAEL DUB
122. ZUZANA FENCLOVÁ
123. JAKUB JURNÍK
124. PETRA PROŇKOVÁ
125. BARBORA KVAČKOVÁ
126. LUDVÍK VEJVODA
127. ZUZANA HÁKOVÁ
128. MICHAL MRSKOČ
129. PETR BAMBUŠEK
130. MARIE LANKAŠOVÁ
131. VLASTIMIL PALATA
132. VERONIKA LÁTALOVÁ
132. VÁCLAV PUNDA
133. PAVLA ELIÁŠOVÁ
134. ZUZANA KUFOVÁ
135. MICHAL KRÁL
136. RADKA FIALOVÁ
137. JIŘÍ MARŠÍČEK
138. BARBORA KVAČKOVÁ
139. ALENA MYSLIVCOVÁ FUČÍKOVÁ
140. VOJTA BALNER
141. ONDŘEJ KILIAN
142. JAN SMOLA
143. OLDŘICH KOTYZA
144. VENDULA ZAVRTÁLKOVÁ
145. IVANA BŘEZINOVÁ
146. LUKÁŠ CHLPÍK
147. FILIP ŠANCA
148. ANEŽKA ŠVARCOVÁ
149. JAN KLEGA
150. MÁŘÍ MANKOVÁ
151. RADKA SKALKOVÁ
152. DAVID TŮMA
153. MIROSLAV ŠOUFEK
154. PAVEL MYNÁŘ
155. TEREZA HAUZNEROVÁ
156. MICHAELA STEHLÍKOVÁ
157. MICHAL KUBIŠ
158. MARTIN KRÁL
159. JIŘÍ JANOŠEK
160. LEONA VÍCHOVÁ
161. LUKÁŠ KÁŠEK
162. VENDULA ŠIMŮNKOVÁ
163. VĚRA FORMANOVÁ
164. ONDŘEJ MACHAČ
165. JAN GREPL
166. LENKA SVOBODOVÁ
167. JAKUB JANÁK
168. MARTIN CABALKA
169. HONZA ROSECKÝ
170. MIRKA SOTÁKOVÁ
171. MARTIN JANDA
172. PAVEL BOHUNĚK
173. ALEŠÁK PROCHÁZKA
174. MIROSLAV DĚDEK
175. PAVLA STRÁNSKÁ
176. THOMAS POESCHMANN
177. CHRISTOPH RAUCH
178. KATEŘINA STRUKOVÁ HOLUBOVÁ
179. JAN HADAŠ
180. TOMÁŠ KUČERA
181. MIROSLAV MEDŘÍK
182. ROSŤA PACLÍK
183. MIROSLAV ZEDNÍK
184. ELIŠKA DRBALOVÁ
185. MARTIN MAZANEC
186. JAKUB KLOS
187. JANA ŠTRAJTOVÁ
188. PAVEL MATUŠKA
189. MILAN KOUKAL
190. JARMILA OLEJNÍČKOVÁ
191. JANA VEČEŘOVÁ
192. TOMÁŠ PROKEŠ
193. KAMILA DAMAŠKOVÁ
194. TOMÁŠ KASL
195. TOMÁŠ ZEDNÍK
196. JAN HÁJEK
197. MARTIN PATERA
198. RADEK VOKÁL
199. MATĚJ NOVOTNÝ
200. CYRIL KONÍČEK
201. PEPA LÍBA
202. JAN PÁCHA
203. TOMÁŠ LISÝ
204. ŠÁRKA ŠTEFLOVÁ
205. PETR STEHLÍK
206. MICHAL BAHNÍK
207. ALENA JENÍČKOVÁ
208. MAGDALENA PEŘESTÁ
209. FILIP SKŘIVAN
210. MIREK SOBOTKA
211. FILIP RYJÁČEK
212. DANIEL PEK
213. MARKÉTA DOSTÁLOVÁ
214. OLGA HATAŠOVÁ
215. VENDULA NOVOSADOVÁ
216. LINDA KRECBACHOVÁ
217. LUKÁŠ ČERMÁK
218. RADIM ŠTRUNC
219. MARTIN KLOUDA
220. LADISLAV MOUČKA
221. IVAN BUKVIC
222. PETR SLANINA
223. TOMÁŠ HOMOLKA
224. MARTIN KLONFAR
225. MILAN MAJDIČ
226. HONZA OBROČNÍK
227. MILOŠ RADEMACHER
228. MICHAELA HEJSKOVÁ
229. HANUŠ WAGNER
230. JAKUB VALENTA
231. KLÁRA ŠIMEČKOVÁ
232.
233.
234.
235.
NEZAPOMÍNÁME.
SEZNAMY ČTENÁŘŮ, KTEŘÍ NÁM PŘISPĚLI
V ROCE:
2016, 2017, 2018, 2019 a 2020.
Pozn. Jak už víš, jdeme po původním obsahu. Jeden z našich článků vznikal tři roky. Dáváme našim autorům dostatek prostoru a stojíme si za tím. Shánění fotek, natáčení videí, hledání jazykových chyb nebo závěrečná editace vyžadují hodně času a úsilí. Proč to tak dlouho trvá? „Jdeme do hloubky a zajímá nás originální čtení, které jinde nenajdeš.“
„Ostatní recyklují nebo sdílí. My tvoříme.“
Kdy máme otevřeno?
- Naši autoři nejčastěji točí krátké příspěvky v rubrice „200 slov“
- Každé obnovení home page přinese kus moudrosti – citát
- Na hlavní straně také najdeš každý měsíc nový úvodník
- Vlajkovou lodí je „Článek měsíce“, do kterého se ponoříme co nejvíc
- V lichých měsících se těš na příběh z rubriky Horizont
- V závěru měsíce zveřejňujeme nový díl seriálu „Papa lezec“
- Několikrát do roka vydáváme původní video Příběh cesty
- V libovolnou chvíli můžeš naše snažení komentovat na FB
eMontana v 17 vteřinách
Ceny inzerce pro rok 2021
–_mediaplán ke stažení_–
S poděkováním přijmeme i konstruktivní kritiku.