„200 slov“

Ježíšek naděloval měkké dárky. Zmrzlá Teri Širůčková poslala na Štědrý den „Sexo sentido“ 8b

26. 12. 2023, Teri Širůčková

Vánoce 2023, Štědrý den. Když jsme ráno dorazili do skal, tak jsem myslela, že ani pořádně nepolezu. Byla mi zima asi jako každý den v Siuraně, kdy přijdeme do skal a jsou tam asi čtyři stupně Celsia. Jsem takový skalní zmrzlík. Rozlezli jsme se a pak jsem si vybrala cestu „Sexo sentido“ 8b, která se nachází v sektoru El Pati a měří 35 metrů.

Šla jsem ji zkroknout a díky Maru (Míša Smetanová, pozn. aut.) jsem měla hned super betu. Cesta mi přišla krásná. Takové moje lezení. Rozhodně mi nepřišla obtížností 8b, a proto jsem si ji zapsala s lomítkem. Jiná 8béčka, která jsem vylezla nebo v nich byla, mi přišla těžší.

V „Sexo sentido“ člověka čeká takové lehce nepříjemné lezení dole, kde si to musíš hlídat. Pak přijde bouldřík, který začíná z dobré police, ze které se jde do celkem fajn lišty… Pořádně nazvedáš nohy, aby ti zabral „né až tak pozitivní“ spoďák. Z něj se jde do dvou lepších spoďáků, ze kterých ale musíš cvaknout. Pak ještě jednou pořádně nastoupáš nohy s pomocí jedné malé přídrže a uděláš dlouhý dynamický nátah do malé lišty, přidáš lištu vedle a už se jde do dobrého. Po tomhle bouldru následuje jen vytrvalostní lezení s pár nepříjemnými tahy po oblinách a nakonec kolmý dolez. Zkrokováno.

Skalní zmrzlík Teri Širůčková v Siuraně (foto: Michal Žůrek)

Jediné, co mi dělalo strach, byla zima. Ale během dne se na nás usmálo štěstí a sluníčko dokráčelo. Tak jsem šla na svůj pokus, kde jsem bohužel spadla v bouldru kvůli vymrzlým prstům. Upravila jsem ještě trochu betu na hlavní bouldřík. Použila jsem vysokou levou kozu, díky které jsem krok do malé lišty nemusela jít tolik dynamicky.

Na další pokus byla skála už trošku vyhřátá. Konečně mi tedy přišlo, že se dostavila moje přelezová podmínka, i když ostatní si to úplně nemyslí a spíš se mi smějou. Mně ale konečně nepřemrzlo, a dokonce se ukázalo, že upravená beta mi sedla… Zbytek cesty, i když trošku ve stresíku, jestli vše udělám správně, jsem si jen užila. Miluju dlouhé linky. Ten pocit je k nepopsání.

A co Štědrý večer? Přelez jsem pořádně oslavila posilováním na TRX… Trénink je trénink, protože se pořád musím připravovat na závody. Štědrý večer jsme moc nehrotili – poseděli jsme u stolu a šli spát.

Teri Širůčková v kulichu leze „La Cara Que No Miente“ 8a+, Siurana (foto: Michal Žůrek)


I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu