„200 slov“

Snít XXL, lézt XXS

24. 01. 2016, Kuba Novotný

To nám ten letošek krásně začal! Člověk se desetkrát vyspal a už fííí letadlem za louži: „Šupky hupky rozložit madračku pod šutr a jedem jako fréza jeden boulder za druhým.“ Takový byl alespoň plán. Dá rozum, že když už se jeden táhne takovou dálku až do Bishopu v Californii, říká si: „Chci tam poslat tolik nejechtovnějších směrů, co to jenom dá.“

Jenže, chyba! Nemají tu jen obrovská auta, domy a lacláče na neméně obrovských holkách a klucích, oni tu mají i jaksi větší kameny (ani raději nedomýšlet, co by to udělalo s rozumem Petra Resche). Hnědé bezpečnostní kalhoty jsou rázem žhavým zbožím a poslední výstřelek módy letošního emerického ledna. Je to ale vlastně moc príma, protože se tak z lezení stává sociální záležitost, protože když chceš něco lézt, potřebuješ 12 bouldermatek. To se pak pod kamenem seskupí tolik komunikativních vousatých chlapíků ve flanelových košilích (prototyp kalifornského boulderisty), že kolikrát na samotné lezení ani nedojde.

Jen se tam celý den sluníme na madračkách a vyprávíme si o tom, jak bychom co lezli a pod který kámen si půjdeme lehnout příště. Ze studu do sebe tlačím jeden obří muffin za druhým a příští rest si dojedu koupit nový, větší lacláče.

XXL boulderování zdar!

Více fotek najdeš tady.

Bouldrování v Bishopu (f: Tomáš Greksák)

Facebook eMontany | Potěš nás svým komentářem a odškrtávej nejnovější články a videa