"200 slov"

Aplikace Melloblocco: největší boulderingový závod jde s dobou

09.05.2016, Lucie Trojanová

Rozhodli se přijmout výzvy informačního věku a dát pobytu v přírodě nový rozměr. Pořadatelé italského Melloblocca, největšího boulderového závodu na světě, pro letošní 13. ročník připravili novinku – aplikaci pro smartphony, díky níž si závodníci měli zapisovat svoje topy online a ihned sledovat svoji pozici v žebříčku.

Aby tak mohli činit i ti, kteří nejsou zvyklí za internet pro svůj chytrý telefon platit, bylo v údolí zřízeno několik wifi hotspotů. Dopadlo to nakonec tak, že wifi fungovala dost špatně a většina boulderistů si nezapisovala nic nikam a offline si užívali super počasí.

Naštěstí se strůjci Mella zároveň nerozhodli opustit starý model organizace závodu a u všech finálových boulderů byli přítomni rozhodčí, kteří úspěšné přelezy zapisovali pěkně postaru analogově tužkou na papír.

A tak všichni pokusovali, čistili chyty a křičeli na sebe “Alé!” (což mi google zarputile překládá ne jako “pojď”, nýbrž jako “pivo” – ale co my víme, jak se italští drtiči motivují). Celou akci doprovázel zvuk kravských zvonců, které dělají alpskou přírodu tím, za co ji máme rádi.

Na Mellu o tomhle víkendu lezl i Ondra Beneš, který se čtyřmi topy z dvanácti finálových boulderů skončil dvanáctý. Byl to výlet na otočku, ale stál za to: „Líbilo se mi tu moc. Zavzpomínal jsem, jaký to bylo před deseti lety, když jsem tu byl s Andrejem, Jirousem a Hlaváčkovcema z Prahy. A i za ten den lezení jsem se zničil perfektně.“ (První skončil Stefano Ghisolfi a mezi ženami Jenny Lavarda, pozn. red.)

Ondra Beneš v jednom z dvanácti finálových boulderů (f: Martin Sedlák)
reklamní banner