"200 slov"

Sherpafest 2017 – letos si na nás posvítí Lautna

26.10.2017, Stanislav Mitáč

Zase to nějak uteklo a blíží se čas setkávání a dlouhých večerů. Jeden lezecky-oblíbený se uděje 4. listopadu v kině Aero (Prague). A podle kluků organizátorů nás na letošním Sherpafestu čeká několik novinek – třeba moderátor. Prý to bude pískař, sportovkář a bouldrista Jirka „Lautna“ Lautner. Poslali jsme mu pár otázek.

Jirko, myslíš, že jsi lepší lezec nebo moderátor? (směje se)
Haha, tak to jsi mě pobavil. Já přece nejsem žádný moderátor, ale za lezce se trochu považuji. Vůbec nechápu, proč to kluky napadlo mě oslovit, zřejmě z toho fesťáku chtějí mít opravdovou taškařici.

Co je na lezení a moderování stejné?
Tak to fakt nevím, možná to, že při lezení se stejně nejvíc klábosí.

Jakou jsi měl letos sezónu – z čeho máš největší radost (lezeckou)?
No letos to za moc nestálo, protože jsem hodně času trávil v práci. Sezona mi skončila na začátku dubna, ale zima ve Španělsku byla docela plodná, vylezl jsem tam svojí nejtěžší cestu v životě. Aspoň teda podle čísla. Cesta se jmenuje „Renegoide“ a je za 8b+.
.

Zima ve Španělsku byla docela plodná. „Bonobo“ 8b (f: Vojta Fröhlich)

.
Na jaké filmy se na Sherpafestu nejvíc těšíš?

Já se těším na všechny filmy, jelikož jsem nebyl ani na Fesťáku v Teplicích, tak jsem žádný z nich neviděl. Navíc tam bude spousta premiér, takže všechny filmy budou stát určitě za to. Myslím si, že ale stejně žádný neuvidím, protože se při projekci budu řádně připravovat na baru na dalšího hosta. (směje se)

Už tě napadla nějaká záludnost, na kterou by ses rád zeptal někoho z nich?
Záludnost? To nevím, možná, ale to musí být moment překvapení pro hosta, takže psst. Přál bych si, aby to byla hlavně sranda a abychom si to všichni užili.

A proč by tedy lidi měli dorazit?
Čeká je bohatý filmový program s velice zajímavými hosty a jedním bláznivým moderátorem. Navíc kluci mají jako každý rok připravené překvapení večera, takže to vypadá docela slibně. Já už se na to moc těším. Tak čau na Sherpafestu!

eMontana je mediální partner festivalu

Pozn red. Ještě o tom všem budeme psát, ale v druhém bloku od 15 h tě čeká pražská premiéra našeho dokumentu „Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně“, a za druhé jedna úplná novinka: pokud vše klapne, budeš si tam moct koupit kalendář „Písek 2018“. Zůstaň ve střehu.

Jirka Lautner na Sněžníku (f: Standa Mitáč)
reklamní banner