"200 slov"

Adam Ondra Beneš. Každý den se něco děje

07.04.2016, Standa "Sany" Mitáč

Pokud v sobotu nevyrazíš na skály – má trochu pršet, můžeš přijít zafandit nejlepším českým sportovním lezcům na pražskou Smíchoffku. Stavěči Jenda Šolc a Honza Zbranek, o kterém jsme natočili video, už pár dní připravují cesty pro sobotní závody Českého poháru. Bude tady zase Adam Ondra, takže je na co se těšit. Loni ve finálovce Adam spadnul. Nechá ho letos Honza topovat?

V sobotu se na Smíchoffce bude vyhlašovat také Výstup roku ČHS. Čestné uznání letos mimo jiné dostal Petr „Špek“ Slanina. Dostaví se pískař a svéráz z Čekého ráje na indoorové pódium? Těžko říct.

V neděli 17. 4.  je pak na stejné stěně soutěž v lezení (nejen) nevidomých – pozvánka. „Budou závodit tříčlenné týmy složené z nevidomých, dospělých bez zrakového hendikepu a dětí,“ upřesňuje organizátor Jan Švehla. Vstupné na oba dny pro nelezce zdarma.

Pokud jsi z Moravy, další vertikální session proběhne v pondělí  11. 4. na stěně Flash Wall v Olomouci. Ondra Beneš sem přijede vyprávět o letošním lezení v Ománu. Na vrchol Jabal Mishit tam s kamarády udělal kilometrový big wall za 7c+. My jsme mu po návratu položili čtyři otázky. V Olomouci toho určitě řekne mnohem víc. Vstupné 80 Kč. Více info tady.

AKTUALIZACE:
Kulturní akce se v sobotu uděje taky na severu Čech. Od osmi hodin se bude křtít nový průvodce na Drábské světničky. Kde přesně? V restauraci “Pod hrady” na Olšině u Mnichova Hradiště.

V sobotu Adam, v pondělí Ondra (f: archiv Standy Mitáče a O. Beneše)
reklamní banner