„200 slov“

Čeští kluci v Indonésii trénují „zákon přitažlivosti“

22. 11. 2015, Jakub Freiwald

Tihle tři kluci žijí v magickém městě Ubud uprostřed ostrova Bali v Indonésii. „Lidi mají buď otevřenou mysl nebo nás považují za absolutní blázny. Nic mezi. A to nás těší,“ sype ze sebe nenápadný klučina Ondra bez jakékoli záště. Ještě před dvěma roky bydlel v Šumperku a teď je tady. „Prostě jsem si to přál. Neustále jsem na to myslel a opakoval v hlavě pořád dokola. A nakonec se to stalo,“ říká.

Všude po stěnách vily, kterou si kluci nedávno pronajali, visí motivační hesla a “vision boardy”. Když si něco přejí, prostě to hodí na papír a ono se to časem splní. Stačí na to jenom myslet. „Nedávno tu byl festival zaměřený na spisovatele a čtenáře. Strašně jsem tam chtěl jít, ale vstupenka stála čtyři miliony rupií (necelých osm tisíc korun, pozn. red.). Tak jsem si přál, aby mi ji někdo dal zadarmo. A ono se to fakt splnilo,“ líčí svoji nedávnou zkušenost Tomáš – další z trojice kluků. „Neznamená to ale, že ty věci člověku spadnou do klína. Musíš tomu jít naproti a věřit,“ dodává.

Ve vile není prostor pro negativní myšlenky. Kluci jsou neustále vysmátí a očividně spokojení. Praktikují takzvaný “zákon přitažlivosti” (popsaný v knize Tajemství, pozn. red.), který v zásadě říká, že přitahujeme věci, po kterých toužíme a kterých se naopak bojíme. „Systém v Evropě nás učí jít si za materiálními věcmi. Velké auto, krásný dům, hodně peněz. Máme potřebu všechno vlastnit. Dřív jsem se soustředil hlavně na věci, které mi v životě chyběly. Teď jsem to úplně otočil a jsem vděčný za všechno, co mám,“ vysvětluje Ondra.

Podobných lidí, kteří si jdou za svými sny, je tady v Indonésii spousta. Ještě si o nich na eMontaně budeš moct přečíst.

Kluci z města Ubud (f: Jakub Freiwald)


I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu