„200 slov“

Tělo je na cestě do práce, ale hlava zůstala ve skalách – Sherpafest 2015

26. 09. 2015, Standa "Sany" Mitáč

Už ani ne za měsíc se v pražském kině Aero sejdou lezci na oblíbeném Sherpafestu.
Jeho organizátoři nedávno ukázali letošní plakát. Povídali jsme si o něm s Pavlem Trnkou, který má na starosti vizuální stránku akce.

Jak probíhalo focení v metru?
V ranní špičce ve všední den na Andělu jsme působili pozdvižení – zvlášť když se Ondřej Řípa, coby „kluk z plakátu“, nerozpakoval převlíkat na plným nástupišti. Kromě focení jsme hlavně natáčeli znělku. Jezdili jsme po eskalátorech nahoru a dolu, překáželi se stativem, schovávali jsme se před bezpečnostníma kamerama a čekali kdo nás vyhodí, ale nikdo se neobtěžoval.

Čí to byl nápad, co to má symbolizovat?
Určitě to znáš. O víkendu si báječně zalezeš a pak v pondělí jedeš do práce nebo do školy a ještě se ti v hlavě přehrávají obrazy z víkendu: medvědí funění, rozklepaný cvičky vysoko nad kruhem, drolící se chyty, opojnej pocit z výlezovýho madla, pohoda na vrcholu, třeskot půllitrů v hospodě… Tak to je přesně tenhle plakát. Není to žádnej: „Climbing is my life“. Symbolizuje stav, kdy je tělo na cestě do všedního dne, ale hlava je ještě pořád zaseklá ve skalách. Obrazově to zapadne až dohromady se znělkou. Měli jsme připravenej ještě jeden takovej sladkej alternativní plakát: borec na Milencích v Adršpachu pomáhá fešný kopretině za ruku při zdolávání posledního metru a vůkol skalních věží les, ale to neprošlo přes komisi pro zachování punkového duchu festivalu.

V jakém stylu bude letošní Sherpafest?
Žádnej evidentní styl se letos nenabízí, ale nějakou taškařici na poslední blok určitě připravíme. Obávám se, že ji opět budeme dolaďovat pět minut předem v koutě za oponou, ale obecenstvo nám to určitě promine, pokud budeme do sálu rozdávat tekutý úplatky jako v posledních dvou letech.

Na co se nejvíc těšíš?
Upřímně na after party, ale jinak na vystupující hosty. Letos nejsou tak známý jako Adam Ondra nebo Radek Jaroš, ale rozhodně mají co říct o lezení v horách nebo na písku. Jsem hodně zvědavej na ženskou perspektivu zkušený horolezkyně Aleny Čepelkový a na povídání Pavla Bači Vrtíka, kterej “o víkendech” předvádí světovej alpinismus. Jistotou pak bude premiéra filmů Reel Rock. Sice to má všechno takovej jednotnej americky přehnanej grandiózní styl, ale patří to každoročně k tomu nejlepšímu z lezeckejch filmů.

eMontana je mediálním partnerem Sherpafestu.

“Čekali jsme, kdo nás vyhodí, ale nikdo se neobtěžoval.” foto Pavel Trnka


I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu