„200 slov“

Ropucha onsight. Jak italská žába k 7céčku přišla

30. 12. 2021, Tomáš Lukášek

To, že jsou některá zvířata lepší lezci než lidé, je známo. Ovšem o ropuše, která leze 7céčka, jsi určitě ještě neslyšel. K této anomálii došlo na konci minulého léta v lezecké oblasti Oltre Finale v malebné vesničce Oresine, která leží ve svahu údolí Val Pennavaire.

Parkoviště u kostela ve vesnici Veravo je plné přehrocených Němců, co chodí spát se slepicemi, což značí, že mejdan jak u Tošovky to prostě nebude. V tomto případě nezbývá než jít spát, v tichu hrát karty a popíjet vínko, anebo vyrazit za dobrodružstvím.

Na kostelní věži zrovna odbila třetí hodina ranní, když dvě podnapilá individua slezla ze střechy opuštěného baráku a vydala se zpět na parkoviště třímajíc prázdnou krabici od vína s přívlastkem „vino bianco“. Zrovna v tu dobu se přes olivový sad vracela ropucha z nočního lovu. Nyní ji čekalo nejvíce nebezpečné místo na cestě…

Silnice. Místo, kde ročně pod koly aut zemřou tisíce žab. Tentokrát ji ale čekal jiný osud, místo čtyřkolového vozidla se k ní řítili dva obři, ze kterých místo spalin z motoru vycházel odér alkoholu. Ti ovšem neměli s ropuchou žádné špatné úmysly. Vysvětluj to ale malému zvířeti, na které šahá někdo xkrát větší jak on, svítí a vydává prapodivné zvuky.

Ropuše tedy nezbývalo nic jiného než se dát na útěk. Jenže na kraji silnice na ni nečekalo křoví, do kterého by zalezla, ale vysoký obrubník. To, co je ale pro nás obrubník, je pro ropuchu solidní highball. „Sakra, že jsem těm lezcům v oblasti nad vesnicí nezčořila mágo,“ pomyslela si ropucha, „zase budu za klasika.“ Po chvíli soustředění v SD (sit startu) udělala pár svižných kroků a rázem bylo první ropuší 7céčko na světě.

__________

Článek se umístil na dvanáctém místě v naší letní soutěži „Historka, která zaujme celou hospodu“. Nejlepší vybrané texty shromažďujeme sem.I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu