„200 slov“

Olomouc dohání umělý spánek

19. 06. 2015, Standa Mitáč

Ještě před pár lety to bylo s umělkami v Olomouci docela bídné. Zatrénovat sis mohl na školní stěně základky Heyrovského nebo na boulderu U Pajka, kde se lezci s lanem museli vtěsnat do 60 m2. Po otevření stěny Flash Wall (1 200 m2) se lezecká nabídka rozšířila a zvětšuje se dál.
V Olomouci budou příští víkend, v rámci závodu Flash Wall Open, otevírat novou boulderovku. (odpovídá Alena Zelená z Flash Wallu)

Jak velká bude?
Bouldrová stěna, kterou jsme vybudovali, je mobilní a variabilní. V současné chvíli ji máme pod širým nebem v areálu Flash Wallu, ale chceme ji vozit na různé akce. Momentálně nabízí lezeckou plochu necelých 100 m2 a počítáme s postupným rozšířením až na 200 m2. Pod všemi profily máme samozřejmě žíněnku.

Kolik vůbec bouldrovek v Olomouci teď je?
Momentálně se jedná o jedinou venkovní bouldrovou stěnu v Olomouci.

Bude mít otevřeno i na podzim nebo v zimě?
Stěna je určena pro celoroční provoz. Na zimu ji pouze přemístíme do vnitřních prostor Flash Wallu.

Kdo u vás bude stavět bouldery?
Bouldery by měly být velmi různorodé, proto i stavěčů bude velká řada. V současné době dobře vypadají bouldry od Krkavce (Tomáš Doubravský) a Korby (Richard Budínský). Každopádně do budoucna si zalezete na problémech od stavěčů z celé republiky.

Jaké bude vstupné jen na bouldrovku?
Vstup na bouldrovku bude zdarma ke vstupence na stěnu s lanem. V případě vstupu pouze na boulder bude základní vstupné 80 korun s dalšími slevami pro studenty, držitele permanentek, atd.

eMontana je mediálním partnerem závodů Flash Wall Open, které se budou konat ve dnech 27.-28. června 2015.

Další prostor pro kroucení těla se otevře v Olomouci (f: Standa MItáč)


I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu