„200 slov“

Česká premiéra: Přihlas se na kurz komerčního stavění boulderů pro holky -PR-

12. 01. 2023, tým LANO

Když boulder staví holka, znamená to automaticky, že je pro holky? Je vůbec rozdíl mezi holčičím a klučičím stavěním? Jak se může holka stát profi stavěčkou? A vyrovnají se holky v téhle práci klukům?

Rok 2023 přináší jednu novinku – a to vůbec první kurz stavění komerčních boulderů PRO HOLKY. První tedy alespoň tady u nás v Česku. Bude se konat 4.–5. února na pražské stěně Smíchoff.

Honza Zbranek s Martinem Jechem pořádají stavěčské kurzy nejrůznějších úrovní už řadu let. O samotném kurzu pro holky Honza říká: „Vytvořením kompletně dívčí skupiny bychom rádi povzbudili lezkyně, které se chtějí dozvědět o stavěčském řemesle trošku víc a udělat si samy obrázek o tom, jestli by je to bavilo jako práce.

Kurz je ale také pro ty lezkyně, co už se stavění věnují, a mají pocit, že by se chtěly posunout zase o kousek dál nebo jen svým příběhem motivovat ostatní. Cílem určitě není učit holky stavět tak, jako staví kluci. Myslím, že v blízké budoucnosti se mnoho umělých lezeckých stěn více otevře této nově vznikající ženské profesi a budu moc rád, když to tímto kurzem pomůžeme ještě více urychlit.“

Pokud by ses chtěla dozvědět o chystaném kurzu více informací, najdeš je tady. V tom samém odkazu najdeš informace také, pokud nejsi holka a chceš se stát stavěčem.

___________________________

PŘIHLÁŠKY: S uvedením jména, příjmení, data narození, bydliště, aktuální lezeckou úrovní a zkušenostmi se stavěním e‑mailem na [email protected] nejpozději do 31. 1. 2023. Vzhledem k omezené kapacitě kurzů doporučujeme zasílat přihlášky co nejdříve.

Bavilo by tě připravovat bouldery? Doraž 4.–5. února na Smíchoffku. (foto: Olga Niemiec)


I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu