„200 slov“

Přiravovali jsme nové „protierozáky“ a kůra lítala na všechny strany. Ohlédnutí za brigádou v Ádru

23. 07. 2020, Ela Zýková

S narůstajícím počtem horezdarů a odškrtnutých projektů nastal čas Ádru jeho velkorysost oplatit. Ozval se svolávací hlas brigádního generála, a tak se v deštivém sobotním ránu sešlo na parkále přibližně 30 srdcařů, nějací ti skaláčníci a při tom množství motorových pil naštěstí i erudovaní lékaři. Vzhledem k nepodmínce se muselo opustit od přetloukání kruhů a vynášky nových knih, práce však bylo stále dosti. Brigáda tedy byla rozdělena na tři útočné divize. Jedna se vrhla pokračovati v projektu Ádrboulder, aby se už co nejdříve dala ladit forma i za deštivých dnů. Zbylé dvě se vnořily do okolních lesů.

Chlapům zářily oči, jak padal jeden stromek za druhým, dívkám už méně, když nestíhaly odkorňovat. Naštěstí se muži později chopili také této aktivity, a tak společnými silami lítala kůra na všechny strany. Někdy lítaly do vzduchu i nohy, které měly překvapivě fantastickou schopnost klouzat po vlhkém dřevě. Neutichající deštík chladil mozoly a myšlenky na den strávený ve skalách. I když práce chvilkama vypadala nekonečně, tak milá společnost, catering a těšení se z díla nás nakonec dovedlo k úspěchu. Stejně tak na bouldrovce se statečně popasovali s navařováním hydroizolace. Výpary z penetrace se na této divizi podepsaly, ale zase bylo ušetřeno na jiných omamných látkách.

Omamující-se boulder divize při práci (f: Alice Palice)

SUMA SUMÁRUM

  • Nachystalo se asi 80 stromků, z kterých se postaví žebříky usnadňující nástup pod tvou vysněnou cestu. Případně „protierozáky“, zabraňující tomu, abys dodriftoval dolů mezi Poláky, zatímco budeš jistit parťáka třeba v „Herkulově“.
  • Domeček pro bouldrovku je připraven na vylití podlah – další krůček k vysněnému lezeckému hřišti.
  • Šest basiček Krakonoše vzalo za své, spolu s pěti kily špeku a 40 špekáčky. Životospráva jak má být.
  • Vzniklých mozolů: hodně. Úrazů: nula.
  • Večerní oslavná sešlost se protáhla do příjemných ranních hodin, a tak si každý účastník zdarma odnesl kromě vůně dřeva ve vlasech i vůni ohně (Uznáváme, že divize z bouldrovky načuchla podivným smradem od výparů z penetrace, která se krátkodobě podepsala i na jejich duševním stavu.)


Ostře zakročit proti sesouvání svahů (f: Alice Palice)

A jak napravit to, že jsi takovou srandu prošvihl? Přijeď přiložit ruku k dílu v říjnu, kdy z nachystaného dřeva budou vznikat právě žebříky a protierozní zábrany. Věř, že jejich budování je ještě větší zábava. O brigádce se dozvíš z plakátků zdobících Tošováka nebo až se budeš proklikávat novinkama na lezeckých webech. Parkování u skal budeš mít zdarma a načerpáš svou lezeckou karmu.

Tak další brigádě zdar!I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu