„200 slov“

Český pohár bouldering Plzeň 2016

17. 03. 2016, Standa "Sany" Mitáč

Která lezkyně a lezec letos ukáže největší přebytek síly? V sobotu začíná v Plzni nový ročník Českého poháru v boulderingu. Proč se vydat do Depa 2015 (Presslova 14) a co tě čeká nového? Odpovídá do telefonu přímo z plošiny pořadatel Roman Kozelka:

Vezmu to stručně – nový místo, úplně nová stěna s pódiem i dopadištěm, nový chyty. (rozhlíží se kolem) Dál máme nově “prize money” – kdo vyhraje, bere 3 000 Kč na místě, druhý dva, třetí jeden. Budeme točit super videa a máme novýho fotografa. (“Sakra, teď se mi kousla plošina.”)

Novou stěnu pak budete převážet i do dalších měst?
Jo, je to tak, na každém dalším kole bude tahle nová – čerstvě napískovaná a nabrandovaná. Budou se jen měnit profily, na kterých se staví bouldery. Mimochodem, kvalifikačních boulderů je šest a jsou drsný, ale to tam nepiš, to by nikdo další nepřijel. (směje se)

Dříve býval v Plzni pohár na Borských polích…
Teď je to nově v Depu – tady je to takový komornější. Půlku haly zabere samotná stěna. Pořádají se tu koncerty a je to super místo.

Tvoji hlavní favoriti závodu?
Mezi chlapama mám favorita – Martina Stráníka. Honza Chvála asi nebude, protože má utržené poutko. A z holek bych chtěl fandit nějaké mladší, která by mohla konečně natrhnout zadek Pétě Růžičkový, ale obávám se, že se to nestane. (směje se) Uvidíme, je tam pár nových jmen a mezi nimi třeba kluk z Kazachstánu.

Jaký je doprovodný program?
Napli jsme jednu hajlajnu, budou tu stánky partnerů a hlavně si to tady užijí děti, které můžou zkouknout digitální výstavu TRIK, což je fakt zajímavý i pro ty nejmenší. Rodiče si můžou dát preso v dobrý kavárně v Depu. Samostatné dětské závody jsou v neděli a jsou „open“ – pro všechny děti.

eMontana je mediálním partnerem ČP v boulderingu 2016

Loňská vítězka Péťa Růžičková (f: Standa Mitáč)

I malé články dají dohromady velkou práci. Podpoř nás samolepkou.