„200 slov“

Když déšť nevadí. V Ádru na brigádě spojili síly velcí i malí dobrovolníci

27. 05. 2021, Eliška Zýková

Déšť je v posledních dnech nemilosrdný, ale naštěstí se najdou i jiné důvody k výpravám do skal než za lezením. V Ádru proběhla minulý víkend další brigáda a stejně jako vydařený lezecký den se účastníkům postarala o spoustu zábavy, písku na všech možných místech a vytahané ruce.

I přes typické květnové ráno roku 2021 (rozuměj nepříjemný déšť, pozn. aut.) se sešla velká kupa lidí všech možných věkových kategorií. Kromě stálic z okolí se zjevily týmy z Opavy, Ostravy, Trutnova, Pece pod Sněžkou a další. Když brigádní generál pár dní před akcí obdržel telefonát: „Je akce vhodná i pro děti?” tak nikoho nenapadlo, že dorazí celá četa 22 dětí z HO Krko v čele s maminkami.

Nakonec se toho povedlo dosti. Na Křížáku jsou nové protierozní zátarasy u Podzimní, pěšina u Hodináře už láká k procházce a strom, který se opřel o Desátou, byl něžně odstraněn. Pokud by šlo do tuhého, tak i budka první pomoci (u Květnové) byla opečována. V Ádru jsou nové schody ke Štěpánské koruně, dále se hodily do gala zátarasy pod Velrybou, a až budeš procházet pěšinkou okolo Bounty, tak už si neroztrhneš péřovku. Děti z Krkonoš se navíc chopily pytlů a statečně sbíraly to, co jiní ve skalách zahodili. No, a nesmíme zapomenout na bouldrovku (viz projekt Ádr boulder, pozn. red.), kde kluci poslední dobou pracují brigáda-nebrigáda a vše úspěšně dotahují do finále.

Poděkujme si tedy všichni navzájem za dobře odvedenou práci. Další dík patří každému, kdo dorazil s nějakou tou dobrotou pro ostatní, paní Vávrové z pekárny v Teplicích, která dovezla proviant snad pro každého a HO Adršpach za organizaci v čele s brigádním generálem, který na sebe vzal břemeno údržby skal. Takže až jednoho krásného dne vyschnou skály a ty zjistíš, že kruh, do kterého se cvakáš, ztratil důvěryhodnost před řadou let, nepanikař, silný jsi dost… Dolez to s klidem a pak dej Martinovi vědět (724 778 367), ať se jištění dá do pořádku.

Že jsi to prošvihl/a? Práce je naštěstí vždy dosti, tak se na tebe s HO Adršpach budeme těšit na podzim.I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu