„200 slov“

Tady je Adamovo! Šestkaři navštívili jeskyni na Flatangeru

19. 08. 2015, Katka Kolská

Když jsem na cestě Norskem vyzvídala od místních tipy na lezení a padlo slovo jeskyně, Flatanger nebo Change, jen tak jsme se vždycky usmáli. Co bychom tam my šestkaři dělali… Pak jsem se dočetla, že cesty v sektorech kolem jeskyně začínají pětkami. A tak jsme si hodili „NOKem“ (Norskou korunou, pozn. editora), jestli risknout bouldery ve Vingsandu, o kterých bylo rozporuplné info, nebo mrknout na „Adamovu jeskyni“. Padla panna, jeskyně vyhrála a my nelitujeme.

Neznali jsme přesně polohu, ale podle různých indicií jsme se dostali až do Strømu, na pozemek místního farmáře. Asi po sto metrech po značené cestě se ti jeskyně Hanshelleren poprvé ukáže. Až uvnitř tě úplně pohltí. Je obří a ty tak maličký. Presky visící ze stropu budí respekt a jejich cinkání společně s povzbuzováním v různých jazycích se rozléhá prostorem. Čím blíž jsi ke středu jeskyně, tím ubývá lezců a přibývá profi foťáků.

I pro obyčejného smrtelníka se zastávka ve Flatangeru vyplatí. Kolem jeskyně najdeš po několika 5a, 6b a 6c. Pokud lezeš 7b, začneš mít na výběr. Skála je perfektní – žula s třením snad i za deště. A ten výhled!

My jsme tu zůstali dva dny a k lezení přidali rybaření v blízkém Lausnesu. Den ve skalách, čerstvá makrela a romantický západ Slunce, co víc si v životě přát…

Katčin blog najdeš tady.

Dokud nejsi uvnitř, vypadá jeskyně docela maličká. (f: Katka Kolská)


I malé články dají dohromady dost práce. Díky za tvoji podporu