"200 slov"

V pražské džungli proběhl závod, který měl (rozbitou) hlavu i patu

10.10.2017, Matěj Pohorský

V sobotu vzali lezci Prahu útokem. Proběhl tady druhý ročník boulderového urban závodu a letos se ho zúčastnilo přes 200 registrovaných závodníků. Dvacet jedna kvalifikačních lokací rozmístěných po širokém okolí Holešovic rozhodlo o osmi ženách a osmi mužích postupujících do finále, které se konalo v kulturním zařízení Továrna na Dělnické ulici.

To nakonec dopadlo nejlépe pro Rishata KhaibullinaMichaelu Matúšovou. Druzí skončili Martin Dvorský a loňská vítězka Dominika Dupalová a na třetím místě zůstal Michal Běhounek a Daniela Kotrbová.

Závodní atmosféru lehce narušily jen dva úrazy, konkrétně rozbitá hlava a zlomená pata. Což nás jen utvrdilo v názoru, že přírodní bouldery a skály jsou nakonec stejně bezpečnější než betonová džungle velkoměsta. Každopádně, oba pacienti přežili a budou si moci počkat na příští ročník.
.

Martin „Paďas“ Paděra v dynamu do zaplouváku. (f: Jony Klimeš)

.
V rámci akce se konal i exhibiční závod ve visu na Zlagboardu, ve kterém zazířila Alena Fajstová. Nejen že se svým výkonem 1:24 s jasně vyhrála v ženské kategorii, ale zároveň obsadila šestou příčku v celkovém českém Zlag žebříčku ve smíšené kategorii! Mezi muži zvítězil Adam Mašík, který přesto ztratil sedm vteřin proti pokusu Aleny.

V mužském finále hlavního závodu zazářil i čtrnáctiletý Marek Jeliga, kterému k postupu na bednu scházelo doslova pár centimetrů.

Po bouřlivých ovacích na účet pořadatelů Kariny Bílkové a Juráše Šefla se Juráš chopí mikrofonu:

„Takže, děkovat vám měla Karina, ale Karina brečí, takže je to na mně. Hele, já vám děkovat nebudu. Až budete odcházet, vezměte s sebou tyhle modrý matrace a dejte mi je do auta jo, díky.“

„Ne, vážně, až na ty dva úrazy všechno dopadlo super a hlavně nás překvapila ta ohromná účast tolika lezců, takže vám všem děkujem a taky doufáme, že příští rok jich bude ještě víc. Teda vás, ne těch úrazů.“

Pro ilustraci atmosféry závodů se podívej na video Matěje Pohorského:

.
.

Lezci vzali Prahu útokem (f: Jony Klimeš)
reklamní banner