O emontane

Proč číst eMontanu?

 • Publikujeme články a videa o lezení a dobrodružství, které vznikly výhradně pro nás.
 • Věříme, že psát poctivě o pozitivních věcech má smysl. Ctíme fakta a snažíme se nepřekrucovat realitu.
 • Myslíme si, že méně je někdy více. Z rychlovarné konvice ti články lít nechceme.
 • Zajímají nás i „malé“ příběhy. Každý z nás je jedinečný.
 • Sdílíme pět hodnot sesterského časopisu Montana (*1966), zároveň nejsme jeho digitální kopie:

 

  1. Věříme si mezi sebou. „Vylezl jsi první 8A a nemáš video? Gratulace!“
  2. V tradičních pískovcových oblastech nepoužíváme magnézium a lezeme po suché skále.
  3. Tykáme si – jako rovný s rovným.
  4. Chováme se venku tak, aby skály a jejich okolí zůstalo v dobrém stavu pro další generace.
  5. Respektujeme druhé lezce, třeba tím, že nešlapeme na jejich lano.

 

 • Nekrademe fotky (i když je to v Česku běžné a autor na to většinou nepřijde).
 • Nepracujeme s „cookies“ a IP adresami svých čtenářů.
 • Máme rádi češtinu (přestože ji nepoužíváme ve spisovné formě) a rozlišujeme významy zdolat a vylézt. Na eMontaně se hora nebo skála nedá zdolat, ale pouze vylézt. Smiř se s tím.
 • Nechceme svrchovaně kázat a poučovat davy, na základě výsledku této ankety (89 % pro) našim čtenářům tykáme. Jako rovný s rovným.

Čtenáři o nás

Co nám vzkazuje…

Ahoj, tím článkem o Frantovi Jarošovi jste mi udělali velkou radost. To je zase trefa. Paráda! Díky.

Dneska jsem ke spokojenosti přelouskal Ádršminky, až jsem si říkal, že bych se zas po delší době měl do toho Ádru vydat. Vlastně vždycky mě nějaké vaše čtení potěší, jinak o lezení nečtu vůbec nic – baví mě lezení, ne řeči okolo – ale s eMontanou to mám trochu jinak. (směje se)

Ahoj eMontano! Díky za všechny články, v kterých mnohdy najdu motivy k zamyšlení.

Fascinuje mě zejména text. V tom jste jedineční. A je úplně jedno, zda lezeckému slangu člověk rozumí nebo ne. O to víc člověka chytá za srdce, když ví, o čem například Alešák píše.

Děkuji a přeji, ať se Vám ve všem daří!

Tohle mi nedělejete… Tuhle jsem byla v práci úplně marná, myšlenkama byla ve skalách – to jsem si tady početla o neuvěřitelné Sylvě Kysilkové a teď tady bulím u vzpomínek na Pana fotografa… Čím mě dostanete příště? Moc hezky zpracovaná reportáž, děkuju. (směje se)

Díky za Sokolíky v Sasku! Trochu jim závidím tu „nepolíbenost pískem“. Na tyhle dny už nikdy nezapomenou. Těším se na další články.

Mám rád vaše videa a články, je to super… Najviac sa mi páčia tradičný pieskari… To su bomberi… Ale ja maglajzujem jak divý, ale na vápne. (směje se) Naposledy som pieskaril v 90. rokoch, keď sme skákali z Malého na Velkého Konšela. (směje se) Horám zdar a mnoho dalšich skvelých príspevkov…

(O pískařích – lezcích Meisterwegů, pozn. red.) Moc dobrý. Umělci a mistři sportu, ať už je dnes i lezení u široké veřejnosti mainstremovým sportem, pořád jsou tady dveře, které zůstávají obyčejným smrtelníkům zavřené a klíč od nich mají jen ti nejlepší se správnou filozofií. Strašně se mi líbí, když si o tom můžu přečíst. Asi tak jako Mára udělal prvovýstup na Gašerbrum nebo Adam posunul stupnici, připadají mi i jejich výkony jako z jiné dimenze!

Vaše články a videa jsou naprosto super!
Fandím vám! Zařaďte mě prosím do newsletteru, který doufám bude!
Všechno dobré a díky za vaši práci.

Super články! Jdou mnohem hlouběji, než takové to typické „za den vylezl 9a“. Jsou spíše o nastavení mysli – jádru každého lezce. Také spojují moderní lezení s tím tradičním nebezpečným. Hlavně je doporučuju lidem, kteří lezou klasické cesty – třeba v Saském Švýcarsku. Dobrá práce, zasloužíte si mnohem více čtenářů!

“Awesome articles! They go much deeper than typical “did a 9a in a day” stuff. It’s about the mindset, the core of every climber. And its bridging old school dangerous adventure climbing with more recent developments. Especially recommended for those climbing trad, e.g. in Saxon Switzerland. Good luck, you deserve much more readers!”

Ahoj e-montanisti,
rád vás čtu a těším se na další články. Rád si vás podruhé cvaknu v roce 2018. Nechtělo by se vám napsat něco o Silvě Kysilkové? (příští rok to bude už pět let, co leze o patro výš… Bohužel). Třeba bych mohl přispět sbírkou vzpomínek od kamarádů z českostředohorska.
Vinšuju pohodové svátky a milý rok 2018 a roky následné.

(Článek o Sylvě jsme o několik měsíců později úspěšně vydali, pozn. red.)

Zdar chlapi, jen jsem vám chtěl napsat, že děláte parádní práci. Poslední rozhovor s Mirom Medvecem byl skvělý (a nejen ten). Bylo to dobře napsané, otázky rozvíjely diskuzi, mělo to vývoj + ten konec a pohled jiných lezců – geniální nápad. Vím, kolik za tím stojí času a úsilí, fakt parádní práce.

Chtěl bych vám, tím myslím celé redakci, poděkovat za skvělý web. Obsah, který tvoříte je svým způsobem výjimečný. Články mají hloubku, atmosféru a jde na nich zkrátka vidět, že si autor dal záležet a udělal to s radostí. O parádních fotkách ani nemluvím. Na českém internetu jste pro mě takové malé zjevení (vy a Matěj Balga, kterého jsem díky vám objevil). Takže jen tak dál!

Rád přispěju na redakci eMontany, protože jako jediný zdroj na internetu píšete články a točíte videa na téma český písek. Navíc všechny vaše počiny mají punc extra kvality, jak v obsahu, tak provedení.

Standa píše vždycky skvělé články – zřejmě jedny z nejlepších a nejkomplexnějších vůbec?

Super článek o Deanovi… Vlastně standardní s tím, že Váš standard je krutě vysoko. Hrozně se mi líbí obrázek Half Dome od Veroniky Gazdové. Mohl bych poprosit o kontakt? Rád bych si od ní něco podobného pořídil.
Díky za nejlepší lezeckej web!

Zo článku o Méďom mám veľkú radosť, je to krásne urobené s fotkami, zvukom a všetko a aj Méďovi sa to páči, najmä titulok. Méďo mi volal, že fakt si uvedomil, že je niekedy hlava dubová, tak sme zaznamenali aj terapeutický účinok eMontany. (smiech)

Vážená redakce!
Tak jsem se po čase podíval, co je nového na vašem webu a koukám, cesta, kterou znám. Oblíbená rozlézací cesta a musím říct, že mě trochu zklamalo video. Čekal jsem, že uvidím, jak leze klíčové místo, ovšem zrovna ta pasáž je zrychlená! A pak jsem se taky trochu utvrdil v tom, jak lze snadno měnit obraz světa …. na konci videa jsou záběry opět ze začátku cesty (mračí se), uznávám, že je to asi vizuálně zajímavější než traviny v závěru, ale trochu to mate.

Na závěr bych rád poznamenal, že v knize Sbohem sedmikrásky je název cesty „Papala Lulu“ vysvětlován bez stopařky a že o „Hradní spáře“ po vlastním mluvil Dušan „Stoupa“ Janák už cca před deseti lety. Jakože nápad na zrovna tuto cestu bych, až k přelezu jednou dojde, připsal spíš jemu.
Jinak ovšem děkuji a chválím.

Ahoj do eMontany. Velmi oceňuji celkovou úroveň vašeho média. Z vlastní zkušenosti myslím, že je to docela řehole dělat menší časopis takhle dobře. Z podobně smýšlejícího a fungujícího (i když tematicky odlišného) plátku vás zdravím a s dovolením upozorňuji na zbytečnou vadu na kráse:

V některých článcích “200 slov” – např. ten poslední od Pepy Horáka – máte špatně interpunkci. Nespisovná čeština má svoje opodstatnění a stylisticky se leckde hodí. Interpunkce ale podle mého názoru prostě nemá dobrou nespisovnou variantu. Píšou to špatně všude všichni, ale když je to web “o hov.ech”, tak je mi už jedno, že taky kazí jazyk. U bezva počinů, jako je eMontana, mě to mrzí. Většina lidí to dnes bohužel nerozezná, ale to neznamená, že by se jazyk neměl udržovat na nějaké úrovni. (Jsem trochu nácek, uznávám.)

Držím palce, ať máte dost chuti a energie pokračovat!
Zdraví lajnerka Kačka

(Opravujeme zmíněné chyby a děkujeme, redakce)

Nejsem si jistý, jestli jste zaznamenali, že jsem váš článek o Deanovi dostal noc předtím, než jsem vysóloval „Freeridera“. Hodně jsem o tom přemýšlel. Byl to pro mě skvělý čas zavzpomínat na Deana a na veškeré věci, které v Údolí udělal. Ne všechno, co Ivo říká, je stoprocentní pravda… Ale bylo to pro mě hezké přečíst si to celé. Připadalo mi, jako kdybych se setkal se starými kamarády…

“Not sure if you noticed but I got your article about Dean the night before I soloed the Freerider. It was a lot for me to think about. It was a really good time for me to think about Dean and everything he did in the Valley. Not that everything Ivo says in that article is strictly true… but it was nice for me to read it all. Like seeing old friends.”

V rámci pročítání článků, které moji mysl dostávají na chvíli z šedi pracovního dne, jsem narazil na Alešákův popis o překližkových kravaťácích, což mne dost pobavilo a vedlo k zamyšlení, že jsem v té skupině taky… No co, od mládí klasika „vše na výkon“ a až ve věku, kdy jsem se osamostatnil začínám chápat, že vše není o výkonu, ale vlastně úplně o něčem jiném.

I díky článkům na vašem webu si to víc uvědomuji a měním se, a to k lepšímu, teda alespoň já to tak cítím. (směje se) V současné době je trendy být „busy“ – nestíhám, mám toho moc atd. Jít jen tak ven do přírody, to je přece divné, teda pokud to není se sporttesterem. Je to celkem smutný, tím spíše, že je to společensky uznáváno a propagováno. Vy jdete proti proudu a toho si vážím.

Věřím, že tím, co děláte, zbavíte i někoho dalšího okovů výkonu a někdy ho uvidíte, jak místo práce sedí někde na šutru a čumí do krajiny a užívá si toho opojného TEĎ. Díky!

Chci poděkovat za to, jak ten web vedete. Cením nevšední pojetí článků („Ani slovo o lezení“), neobvyklá témata a kvalitní zpracování (třeba článek „Nerušit, hnízdím“). Hodně se mi líbí audio vsuvky do rozhovorů, zpovídaný je pak tak nějak víc plastický, že ano.

eMontana je mezi tím dnešním internetovým haraburdím skvost, jejíž  články si vychutnávám jako dobrou čokoládu, která mi dělá potěšení. (směje se) Ať se vám vede! 

Díky za parádní stránky. Líbí se mi, že představujete zajímavý lidi a jejich počiny a chcete to dělat nekomerčně.
Proto beru i tu výzvu na příspěvek a až začnu zase hákovat, tak vám přispěju. Teď jsem na hraně a blíží se zima.
Výborný archivní fotky a vzpomínky a zapadlý věci. Kolikrát nějakou starou věcí inspirujete a já pak hledám dál.
Držím pěsti nekomerčním věcem a projektům, jsou dělaný srdcem a uměj za něj chytit. Tak si udělám kolečko na internetu, kouknu na eMontanu, na kagot, na lezec – pěkně retro vzhled stánek (směje se), na lezecký a adventure videa na youtube a hlavně jdu ven. Proto to vlastně píšu, že jdu ven a kolikrát by se do báglu hezký čtení vytištěný na papíře šiklo. To je ale asi blbost, že eMontana byla na papíře, že? Tu bych si koupil. Jo, nebo si koupim tiskárnu a články si vytisknu, to by taky šlo.

Vono dělat dneska něco z lásky je takovej anachronismus, bohužel. Každej čumí, kde by na čem vydělal a co zpeněžil. Pak prodává naprostý pí*oviny, kerý nikdo nechce a ještě je nervní, že mu to nesype. Stačí ale dělat věci s láskou bez myšlenek na prachy a voni se jak zázrakem najdou lidi, co by za to byli vochotný i zacálovat. To ale skoro nikdo nepobírá hlavou, protože má místo mozku podělanou kasičku a voči jak ten starej kačer Skrblík, jak se mu tam točej ty doláče….

Možná jsem proto chudej, že za všim nevidim prachy. Ale sem šťastnej a hlavně šťastnej, když někde dám pokec s někym, kdo je stejnej.
Tak dál dělejte věci z lásky, udělaj radost vám, udělaj radost těm vnímavejm vokolo a přežijou. Věci dělaný s láskou vždycky přežijou. Chcípe to, co je dělaný pro prachy. Stačí, aby to už nekapalo tolik a šlus, konec a chcípne to jak tučňák na poušti.
Hodně štěstí, dobrejch témat a zajímavejch rozhovorů s inspirativníma lidma.
Vydržte existovat, čtete se dobře.

Hodně se mi líbí vaše snažení na eMontaně, konečně projekt, který má v lezecké komunitě své místo a budoucnost.

Super rozhovor s Rosťou Tomancem! Tedaaa, asi je to hodně tím, že je to týpek, ale stejně, chválím! Asi nejlepší, co jsem na eMontaně četla.

Standard máte stále vysoký. Jste jediný server a vlastně jediné médium, kde si články čtu znova.

Dost se mi líbí, že se v eM začaly objevovat texty, co nejsou jen „reportáž“ toho „co kdo a kde”, ale vyprávěj nějakej příběh. Navíc formát, co se pohybuje kolem těch „200 slov“ je supr – mám rád to „naťuknutí“ příběhů, člověk to má čas přečíst (dost zásadní) i mezi prací, když někde čeká atd. A když je to dobře nepsaný, tak tě to od obrazovky úplně přenese někam, kde bys v tu chvíli třeba mohl být… A dodá inspiraci a motivaci.

Vaše články si nechávám na ranní víkendy s kávou a ne jen tak na odpoledne. Před výjezdem do skal se pak cítím plnější dojmů (směje se) a na cestě v autě je o čem bavit. (směje se) Dobrá práce!

Jen tak krátce bych chtěla říct dík!
Děláte pracovní den pro mou hlavu zaseklou v přírodě krásnější a hned má člověk pocit, že i ten vzduch je takovej nějakej . . . sytější a lepší.
A vizuálně? Oko si pomlaskává.
Takže dík a buďte dobří. (směje se)

Děláte to moc dobře, rozhovory, příspěvky, atd…
Máte svou tvář, jinou než ostatní “net-media“, a to je supr.

Moc pěkné stránky a fotografie, které mně pomáhají k uzdravení. Dříve jsem hodně lezl, od patnácti, dnes mi je 45 a poslední rok už nemohu lézt kvůli zádům, ale ty krásné fotky a články mě motivují. Jsou opravdu skvělé, mají co říct, prostě zvoní a mají šmrnc. Děláte výbornou práci – a ta není lehká – proto tak skvělé výsledky už nějaká léta.

Úplnou náhodou jsem se dostal na web eMontana.cz a zjistil jsem, že je to super záležitost! Nejen velmi povedená grafika a úroveň článků, ale i ono rozdělení na sekci Vertikála – Horizont, zkrátka dát slovo jak dobrodruhům, tak lezcům, je výborně zrealizovaný nápad.

Taky bych chtěl dát velkej palec nahoru pravidelné rubrice o lezení na písku od Alešáka (jeho metafory jsou úsměvný, i když někdy by jimi mohl více šetřit). Moc díky!

Musím vám pochválit parádní webovky eMontany.
Moc pěkný jak graficky, myšlenkou, obsahem i vtipností a originalitou článků. Článek „Vlasta – číslo o ženách” je fakt parádní, hezká úvaha i fotky.
Jen tak dál!

Dávám klobouk dolů – tyhle lezecké „Příběhy cest“, jsou něčím, co překonává vše, co bylo doposud o lezení u nás publikováno.

I ‘ve looked over eMontana and was surprised about the good quality of the different articles. The articles are never superficial and allow a deeper look from different ankles onto interesting points of climbing history, theory or personalties. Great!!!

Jak cvaknout

Přispěvatelská samolepka – dálnička do auta

Na rok 2018 jsme připravili žlutou samolepku – „dálniční známku“. Ještě ji nemáš? Tímhle kouskem papíru a lepidla podpoříš eMontanu v přípravě původních článků, rozhovorů a videí. Vedle příjmů z reklamy závisí eMontana na štědrosti svých čtenářů.

JAK CVAKNOUT?

Pokud chceš ocenit naši práci na článcích a potěší tě, když jich bude více, zvaž prosím dobrovolný příspěvek na účet

670100-2212654881/6210

Pokud nám věnuješ více než 300 Kč:

1.  Pošleme ti poštou jako dárek dvě samolepky. Přispěvatelskou „dálničku“ vlepíš na zadní sklo zevnitř auta (odvážlivci mohou zkusit přední sklo). Vedle toho od nás dostaneš klasickou barevnou samolepku. Na rok 2018 jsme připravili reprint legendární „Vlasty“ a Špeka v práci.
Do popisu platby prosím napiš svoji poštovní adresu.

2.  Zapíšeme tvoje jméno do „vrcholovky” níže.

3.  Získáš dobrý pocit z podpory lidí, kteří obsah připravují. Dělají to pro tebe a celou lezeckou komunitu.

Samolepka

PŘISPĚLI

Seznam podporovatelů pro rok 2018 – co měli sílu a morál přispět

_ _

1. TOMÁŠ KLOS
2. PETR KOLÁŘ
3. TOMÁŠ DUCHOŇ
4. LÁĎA HAMALA
5. MARTIN VESELÝ

6. JAN HUSA
7. JÁRA KAREL
8. VOJTA ŠEMÍK
9. DANIEL MARCÍNEK
10. OTA HRUBAN


11. HONZA BLAHUT
12. MARTIN BEDNÁŘ
13. ONDRA KRÁČALÍK
14. MATYÁŠ KOLMISTR
15. VLÁĎA LINKE


16. DUŠAN PLÁNKA
17. MIREK LOT
18. PAVEL ZBYTOVSKÝ
19. MAREK KOZELKA
20. MILOŠ KALÁB


21. MARTIN PADĚRA
22. JIRKA ŠVÁCHA
23. PETR ŠEFARA
24. DAVID TŮMA
25. HONZA STANĚK

26. ONDRA SMÍŠEK
27. JAKUB HÝL
28. ALENA ČEPELKOVÁ
29. RADEK VOKÁL
30. DAVID EISLER

31. HANULE KUČEROVÁ
32. PETR ŠOUFEK
33. BÁRA KAPLANOVÁ
34. HONZA ROSECKÝ
35. ONDRA PLAČEK

36. ROMAN APRIAS
37. PETR KROCAN
38. ONDRA HORÁČEK
39. HONZA FIŠER
40. JURAJ CHRASTINA

41. JAKUB SWIERCZEK
42. PETER ČECH
43. RADKA SKALKOVÁ
44. PEPA ŠTEFELA
45. JANA MATOUŠKOVÁ

46. KAREL DOVOLIL
47. SIMON KOLAJA
48. KAMIL KREJČÍ
49. ADAM HRUBÝ
50. ONDRA ŘÍPA 

51. VIKI HLADÍKOVÁ
52. IVANA FUCHSOVÁ
53. KAROLÍNA MANÁKOVÁ
54. VLADO BOHDAN
55. JIRKA ŘEHOŘ

56. ZUZANA KITTO
57. JAROSLAV ČIKL
58. JIŘÁ RYŠKA
59. VLASTIMIL DANĚK
60. ROMAN CHLUP

61. ZDENĚK FALTYS
62. MICHAL RATHOUSKÝ
63. PETER KARABA
64. KLÁRA TIDRICHOVÁ
65. LUKÁŠ NOVÁK

66. MICHAL MAKUŠA
67. ANNA DENEŽHKINA
68. VIKTOR KORECKÝ
69. DOMINIK SKRUŽNÝ
70. GOMI HOMOLKA

71. ŠPEK SLANINA
72. BOJSA DĚDEK
73. PAVEL MAŠŤÁLKO
74. ŠTĚPÁNKA SZALAY
75. BĚTUŠKA DVOŘÁKOVÁ

76. PAVEL KOVAŘÍČEK
77. NELKA EFLEROVÁ
78. LUCKA PELIKÁNOVÁ
79. PETR MYNARČÍK
80. MIREK KONEČNÝ

81. ŠIMON SCHIERREICH
82. KAREL VAŠEK
83. KLÁRA ŠIMEČKOVÁ
84. JAN DĚDEK
85. BLANKA PECHAČOVÁ

86. TOMÁŠ VACEK
87. BOŽENA VALENTOVÁ
88. JAN KRATOCHVÍL
89. DAN JANATA
90. RENATA ŠILHÁNOVÁ

91. KAREL MAŠEK
92. ANIČKA BERÁNKOVÁ
93. ROMAN GRÄTZ
94. DAVID MÜLLER.

96. JIŘÍ DOMANSKÝ
97. MICHAL POHANKA
98. PETR ŽIŽKA
99. HONZA DVOŘÁK
100. JAKUB BENEŠ

101. MARTIN HORNÁK
102. VLADIMÍR MICHÁLEK
103. TOMÁŠ THÉR
104. JAN KADĚRA
105. FRANTA PLHOŇ

106. MATOUŠ ZAREMBA
107. MATOUŠ KADRNOŠKA
108. VERONIKA KYSELKOVÁ
109. HONZA NADĚLA
110. LENKA RUFEROVÁ

111. ROSŤA TOMANEC
112. MÁCA MACEK
113. JAN KOHOUT
114. DANIEL KÜHN
115. MATĚJ TRAKAL

116. JIRKA MALÍK
117. JITKA ŘÍMANOVÁ
118. PETR JANATA
119. ZUZKA NEJEDLOVÁ
120. KLÁRA RŮTOVÁ

121. JIRKA MERTL
122. ZUZKA BÁRTOVÁ
123. LUKÁŠ NOVOTNÝ
124. MILAN MAJDIČ
125. TOMÁŠ BENEŠ

.
NEZAPOMÍNÁME.
SEZNAMY ČTENÁŘŮ, KTEŘÍ NÁM PŘISPĚLI
V ROCE: 2016 a 2017.

  

Pozn. Jak už víš, jdeme po původním obsahu. Jeden z našich článků vznikal i deset měsíců. Jsme pomalí a stojíme si za tím. Shánění fotek, natáčení videí, hledání jazykových chyb nebo závěrečná editace vyžadují hodně času a úsilí. „Proč to tak dlouho trvá? – Zajímá nás čtení, které jinde nenajdeš.“

Obrázek

„Původní články nás baví”

Kdy máme otevřeno?

eMontana v 15 vteřinách

 

Kdy máme otevřeno?

 • Naši autoři nejčastěji mění krátké články v rubrice “200 slov”
 • Pokaždé přineseme nový kus moudrosti – citát na hlavní straně
 • Na hlavní straně najdeš každý měsíc také nový úvodník a anketu
 • Původní článek publikujeme zhruba třikrát měsíčně
 • Jednou měsíčně zařadíme téma, do kterého se ponoříme co nejvíc
 • Jednou měsíčně se také snažíme vydat původní video “Příběh cesty”
 • V libovolnou chvíli můžeš naše snažení komentovat na


  www.facebook.cz/emontanacz

tým

Standa Mitáč

Hlavní editor

Vystudoval obor Tisk a foto na UK. Pracoval pro ČT, Mf DNES, ale moc ho to tam nebavilo, a tak s pomocí Jakuba založil eMontanu.
Závislý na stavech, kdy neřeší datum –
v horách nebo na písku. Neléčí se.

Jakub Freiwald

Editor

Absolvent mediálních studií, profesionální střihač, kameraman a příležitostný fotograf.
Točil cestopisné reportáže třeba v Číně, Argentině, Indonésii nebo Indii.
Motto: „Když se chce, všechno jde.“

Eva Trnková Janatová

Autorka

Učitelka. Grafička. Typ člověka, kterému se rozzáří oči, pokud může o horách a skalách alespoň mluvit a psát, když po nich zrovna nemůže lézt.
Věří v jednoduchost, dobrý čaj a nerada řeší blbosti.

Alešák Procházka

Autor

Zbožňuje tep velkoměsta. Mlčky žasne nad technickým pokrokem, moderními trendy, hltá poslední výkřiky módy.
Nenechá si ujít žádnou společenskou akci či kulturní událost.
Denně čte noviny,
sleduje burzu. (haha)

Tanager

Copy editorka

Tažný ptáček z Oregonu – holka, které sice chybí příjmení, ale za to se umí smát víc než ostatní. Podle svých receptů vaří skvělá jídla a leze těžké cesty. Pro eMontanu se stará o jazykovou správnost naší anglické verze.

Anča Havelková

Autorka

Brnačka co jednoho dne odjela na sever… A už se nevrátila. Narodila se na vápně, ale vždycky tušila, že je něco špatně… Má písek v hlavě a bydlí v banánovkách. Nejraději sedí na věži, listuje vrcholovkami nebo svačí.

Simča Ulmonová

Autorka

Lezkyně a příležitostná redaktorka. Nálada se jí zlepší s nastoupanými metry, kdy zahodí stereotypy všedních dní a uteče od reality. Nutnost, závislost, životní potřeba. „Lezení je barevné, má mnoho pohledů a na to se ráda ptám.“

Pepa Horák

Autor

Od tý doby, co mu ke štěstí stačí málo, je překvapivě často šťastnej.
Kde ho najdeš?
Toho času nejspíš na horách, v lesích, na skalách a dost často za hledáčkem foťáku.

Matěj Pohorský

Autor

Lezec, požitkář, nadšený pozorovatel lidského snažení. Lezení je pro něj osvobozující možnost překonávání svých limitů. Fascinují ho příběhy lidí, kteří se nebojí žít za úrovní své komfortní zóny. Má strach z výšek a nikdy nechodí včas.

Mediaplan

Ceny inzerce v roce 2018  | mediaplán ke stažení

 

– kontaktní email –

contact form

Máš nějaké připomínky, nebo tipy na témata, která bychom mohli hlouběji zpracovat?

S poděkováním přijmeme i konstruktivní kritiku.

[email protected]

 

732 644 536 (Standa)

774 244 263 (Jakub)

 

*
*
*
Vaše zpráva byla odeslána! Děkujeme.
Vyskytla se chyba! Zkontrolujte a opravte zvýrazněná pole.

Tady je naše LOGO ke stažení. Varianta na bílé pozadí a na tmavé pozadí. Stáhne se po kliknutí.