"200 slov"

Staré dobré dny – když jsme s Wolfgangem Güllichem lezli na písku

20.09.2017, Jesse Guthrie

(Nedávno jsem na internetu narazil na jednu fotku – tu, kterou vidíš pod článkem. Chtěl jsem vědět víc, a tak jsem poprosil Jesseho Guthrieho, který na ní je, aby trochu zavzpomínal, pozn. Standa Mitáč)

JAKÉ TEDY BYLY OKOLNOSTI VZNIKU FOTKY?
ODPOVÍDÁ JESSE GURHRIE

V roce 1991 jsme se vydali s Wolfgangem Güllichem do Saska – měli jsme v plánu navštívit Bernda Arnolda, trochu si zalézt a udělat fotky pro Wolfgangovu knihu, která měla vyjít později…

Pomáhali jsme Berndovi také s uspořádáním jedněch z prvních lezeckých závodů ve východní Evropě – organizoval je na hradě v Hohnsteinu (retro fotka). (Tyhle závody dodnes jednou ročně probíhají, pozn. red.) Nejvíc tehdy s přípravou pomáhal Kurt Albert – udělal si něco s nohou, a tak s námi nemohl chodit do skal. Místo toho tedy zůstal na hradě a stavěl cesty. Ten závod pak byla jedna velká zábava – tehdy byl světovou jedničkou právě Wolfgang společně s Jerry Moffatem, přesto ale byli i zůstali nejlepšími kamarády.

Ohledně té fotky z Teufelsturmu – na ni jsem já, jak tahám druhou délku a snažím se moc nepotit. Jistí mě Wolfgang a pamatuju si, že celá cesta byla docela svižná. (Lezli „Fern von Eden“ Xa, RP Xc od Bernda Arnolda, pozn. red.)

V Labských pískovcích jsme zažili spoustu vzrušujících momentů, ale tenhle si budu pamatovat určitě nejvíce a jsem rád, že z něj mám i fotografii. Co k tomu říct – byly to staré dobré dny…

(Věž Teufelsturm nebo Wolfgang Güllich bude vystupovat v našem dalším vydatném článku. Děláme na něm už skoro měsíc. Tak se těš.)

Jesse Guthrie leze, Wolfgang Güllich jistí, 1991, cesta „Fern von Eden“ Xa, RP Xc (f. archiv Jesseho Guthrieho)
reklamní banner